„Ubiór lepiej”

Celem projektu jest zdefiniowanie wytycznych (założeń) do projektowania ubrań, uwzględniających obecne problemy wynikające z produkcji przemysłowej odzieży.

Program projektu obejmuje część analityczną w której podejmiemy próbę krytycznej analizy współczesnych sposobów produkcji jak i alternatywnych metod projektowania i produkowania ubioru. Następnie określimy możliwe rozwiązania opisanych problemów i postawimy tezy które za pomocą warsztatowego eksperymenty spróbujemy zweryfikować.

Powodem podjęcia takiego tematu badawczego jest nieufność wobec obecnych „trendów” w projektowaniu i zarządzaniu zasobami. Najczęściej słyszymy określenia „zrównoważony”, „cyrkularny”, „odpowiedzialny”, „ekologiczny”, itp. Tylko czy zadajemy sobie pytania o znaczenie tych określeń? Komu i czemu mają służyć tak pospiesznie wprowadzane zmiany w światowej gospodarce?

Program:

1. Konferencja (16 lutego, godzina 10.00 online) link do konferencji meet.google

– Joanna Kus-Martinez (Wild’n’Slow ) 10.00

– Lena Majewska (Coolawoola) 11.00

– Agnieszka Kochańczyk (ASP Gdańsk) 12.00

– Marek Średniawa (ASP Gdańsk)

– Tomasz Kwiatkowski (ASP Gdańsk)

– Paulina Wardak (Osnowa) 14.00

– Iwona Klinger  (Kaszubski Park Etnograficzny im. Teodory i Izydora Gulgowskich we Wdzydzach Kiszewskich) 15.00

Karolina Nowaczewska (Saileath) 16.00

– Ewa Bujak (Wydział Sztuki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach) 17.00

2. Warsztaty

Projekt semestralny studentów Pracowni projektowania wieloaspektowego.

3. Publikacja

Publikacja podsumowująca projekt.