Warsztaty – Koszula podstawowa punktem wyjścia dla odzieży oversize

Zapraszamy na warsztaty projektowania koszuli. (Warsztaty zostały przełożone, wkrótce podamy nowy termin)

Dla: studentów wydziału Wzornictwo
Ilość miejsc: 8
Miejsce: ASP Gdańsk
Kiedy: wkrótce nowy termin
Prowadząca: Ewa Bujak
Zapisy: zgłoszenie wysłane na adres 3pw@asp.gda.pl (lista uczestników zgodna z kolejnością zgłoszeń)

Opis warsztatów:
KONSTRUKCJA KOSZULI PODSTAWOWEJ

1 dzień
6-8 godz.
Antropometria-wymiarowanie ciała
Omówienie tabel antropometrycznych stosowanych w przemyśle odzieżowym.
Zdejmowanie miar –prezentacja na manekinie.
Zdejmowanie miar indywidualnych – analiza.
Konstrukcja koszuli podstawowej plus modelowanie
Rozliczenie danych do konstrukcji koszuli podstawowej.
Rysowanie na papierze skala 1:1.
Odbicie kopii na półpergaminie – modelowanie fasonu.
Rozliczenie danych do rękawa koszuli podstawowej.
Rysowanie na papierze skala 1:1.
Odbicie kopii na półpergaminie – modelowanie fasonu.
Rozliczenie danych do konstrukcji kołnierzyka ze stójką do koszuli podstawowej.
Rysowanie na papierze skala 1:1. Odbicie kopii na półpergaminie – modelowanie fasonu.
Przygotowanie form do produkcji.
Przekształcenie formy koszuli w szablony przemysłowe tj. naniesienie: dodatków na szwy, zaznaczenie punktów montażowych, nitek prostych, opis modelu wraz z rozmiarem.

2 dzień
6-8 godz.
Modelowanie:

• bluzy sportowej,
  • bluzy z cięciami raglanowymi
  • kimona,
  • kaptury, stójki itp.,
  • płaszcze typu oversize.

Potrzebne materiały do pracy:
Notes, półpergamin 70/100 – około 10-12 arkuszy na osobę, ołówki automatyczne 0.5 HB, kolorowe pisaki lub kredki, gumka, kalkulator, linijki 50/100 cm, ekierki, taśma klejąca, nożyczki.

Ewa Bujak

Absolwentka kierunku Edukacja Artystyczna ówczesnej krakowskiej Akademii Pedagogicznej. Stopień doktora uzyskała na ASP w Krakowie, na Wydziale Form Przemysłowych. Zawodowo zajmuje się projektowaniem tekstyliów użytkowych: ubioru, kostiumu, scenografii czy produktu tekstylnego. Specjalizuje się w zagadnieniach: tekstylia użytkowe oraz konstrukcja ubioru, prowadzi zajęcia z tego przedmiotu m.in. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie, współpracowała w tym zakresie z Wydziałem Form Przemysłowych ASP Kraków w ramach Otwartej Pracowni Mody. Poza pracą dydaktyczną zawodowo zajmuje się współpracą z firmami w zakresie projektowania tekstyliów, szkoleniami z konstrukcji ubioru czy rekonstrukcją kostiumów do filmów i przedstawień.