Nagroda Rektorów dla Kamili Raeder w konkursie Design 32

Z wielką radością informujemy, iż nasza dyplomantka Kamila Raeder otrzymała Nagrodę Rektorów w konkursie na najlepsze dyplomy projektowe publicznych uczelni artystycznych DESIGN 32!

Nagrodzony projekt “Statek na 100-lecie portu Gdynia” powstał pod opieką dra Pawła Gełesza.

Serdecznie gratulujemy dyplomantce i opiekunowi tegoż dyplomu. Duma rozpiera!

Jury uznało, iż dyplom wpisuje się w obszar, w którym kompleksowy, rzetelny proces projektowy poprzedzony solidną analizą i odpowiadający na realne potrzeby stoi w kontrze do kreowania scenariuszy przyszłości, w których połączenie pasji i wiedzy specjalistycznej umożliwia tworzenie nowego pola projektowego.

Design 32 stanowi przegląd tego, co najciekawsze w polskim młodym projektowaniu nauczanym w ośmiu publicznych uczelniach artystycznych w Polsce. Każda z nich ma inny program kształcenia, co przekłada się na szerokie spektrum tematów i wielotorowość myśli projektowej oraz bogactwo form. Jednocześnie konkurs i wystawa Najlepsze Dyplomy Projektowe Akademii Sztuk Pięknych pokazuje specyficzny język młodego designu. Język będący wypadkową odmiennych charakterów uczestników oraz ich sposobów postrzegania świata, język, w którym funkcjonalność przeplata się z estetyką, a poczucie humoru pozwala odczarować często trudne tematy. Design 32 co roku bada puls młodego projektowania, ,,wyłapuje’’ tendencje i trendy oraz daje szansę na pokazanie się mocnym osobowościom.

Laureatów wyłonili: Tomasz Augustyniak, Agata Kulik-Pomorska, Paweł Sokół, Dorota Stępniak, Mikołaj Wierszyłłowski. Własną nagrodę przyznała marka OPPO. Dodatkową nagrodę City and Design przyznaje Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia.