Gdynia Design Days – Nowa Generacja

Gdynia Design Days to nadbałtycki festiwal designu. Każda edycja jest pretekstem do poruszania zagadnień związanych z szeroko pojętym projektowaniem w kontekście zmian, jakie zachodzą w naszym otoczeniu. Proponowane przez nas wystawy, warsztaty, wykłady i dyskusje dotykają takich tematów jak: technologia, projektowanie procesów, ekologia, wzornictwo, moda, architektura, rozwój miast czy rzemiosło. W swojej działalności łączymy branżę projektową z biznesem. Gdynia Design Days to wydarzenie dla profesjonalistów oraz wszystkich tych, którzy fascynują się projektowaniem i są ciekawi zmian, zachodzących w dynamicznie rozwijających się społeczeństwach.

Wystawa Nowa Generacja
godziny otwarcia: 1-9 lipca, 10:00-20:00
miejsce: PPNT Gdynia, al. zwycięstwa 96/98, budynek III
wstęp bezpłatny

Czy czułość i troska pozwolą nam zaprojektować nowy początek? Młodzi projektanci i projektantki szukają pomostów pomiędzy tym, co jednostkowe, a tym, co wspólne. Tkając opowieść o świecie, stają się kluczowym okiem sieci. Troskliwym opowiadaczem, mediatorką, integratorem przeżyć, wspomnień, miejsc i relacji.

Dlaczego warto słuchać głosu młodego pokolenia? Młodzi projektanci i projektantki wyczuwają puls zmian, chłoną nowości. Opuszkami palców, niczym za pomocą alfabetu Braille’a, wyczuwają wypustki współczesności. Młode pokolenie tworzy bez kompromisu, jeszcze bez ciężkiego oddechu rynku za plecami. Zanurzeni w świecie po uszy, szukają przede wszystkim odpowiedzi na to, jak żyć – dotykają w pierwszej kolejności własnych potrzeb. Ale wypracowane rozwiązania, jeśli są szczerze zdefiniowane, i rzetelnie zaprojektowane, szybko stają się uniwersalne.

W wystawie biorą udział nasze studentki Marta Kaiser „Obiekt do skalowania bólu u dzieci” i „Karty pozytywnego myślenia” i Gabriela Zemlis „Sleepy,  Higiena czasu okołosennego ze szczególnym uwzględnieniem osób pracujących w systemie zmianowym”.

zbrojowniasztuki.pl