Małgorzata Truszkowska na Milan Design Week!

Tekstylne obrazy Małgorzaty Truszkowskiej oglądać można na Milan Design Week. To hołd dla kultury Podlasia i regionu Łomży.

Polska kultura i rzemiosło wybrzmiały na tegorocznej edycji Milan Design Week. Podczas największych targów dizajnu na świecie Małgorzata Truszkowska, absolwentka Wzornictwa na ASP w Gdańsku zaprezentowała cykl prac „Crafting Connections” inspirowanych tkacką tradycją regionu Podlasia i okolic jej rodzinnej Łomży.

Kolekcję „Crafting Connections” tworzą ręcznie szyte lub haftowane obrazy w formie kilimów do dekoracji ścian. Niektóre obiekty projektantka połączyła też z malarskimi elementami oraz zaprojektowanymi, współczesnymi motywami, inspirowanymi lokalną tradycją północno-wschodnich terenów Polski.

Polska tkanina artystyczna po latach zapomnienia przeżywa obecnie swoją drugą młodość. Długo kojarzona głównie z zakurzonymi kilimami z Cepelii, dziś jest jedną z najsilniejszych rzemieślniczych i artystycznych dziedzin w Polsce. A mamy się czym pochwalić – zarówno dorobkiem polskich nestorek tkaniny, jak i twórczością współczesnych artystów. Do tych ostatnich należy Małgorzata Truszkowska, projektantka form przemysłowych, pracująca zarówno w Polsce jak i w Europie; absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na kierunku Wzornictwo!

Serdecznie gratulujemy!

Nasza absolwentka – przejdź na stronę