“Obrony dyplomów 2003-2022 w obiektywie Tomasza Kwiatkowskiego”

Zapraszamy na wystawę “Obrony dyplomów 2003-2022 w obiektywie Tomasza Kwiatkowskiego”. Cykl zdjęć dokumentujących obrony dyplomowe na kierunku wzornictwa obejmuje ostatnie 20 lat. Wystawa towarzyszy wystawie “Zbiory 734”.

Początek mojej drogi związanej z ASP w Gdańsku to rok 1995, kiedy rozpocząłem studia na Wydziale Architektury i Wzornictwa. Od tego momentu zafascynowany przyglądam się temu mikroświatowi: jego barwnym postaciom, ważnym wydarzeniom ale też naszej zwykłej codzienności, w której udaje się czasem zapisać niezwykłe kadry.

Wybór kilkudziesięciu fotografii z dwudziestu lat życia uczelni okazał się niełatwym zadaniem.

Są one zapisem osobistego procesu. Drogi, poddającej się nieustającej przemianie, wynikającej przede wszystkim z transformacji mojego myślenia o świecie i mojego w nim miejsca. Większość ludzi z tych obrazów poznałem, wciąż ich pamiętam i z czasem coraz bardziej doceniam.

wernisaż: 12.05.2023, godz. 14:00
wystawa czynna: 13.05-31.05.2023